^ Top


İstitaslikler

Ziyaretçiler
1
Makaleler
77
Makale Görünüm Sayısı
226604

Dekoratif Paneller

Patlatma Taş Fiyatları

Patlatma Taş Fiyatları

Detaylı bilgi ve sipariş için irtibat : +90 216 487 26 45 - +90 533 127 06 51

Sıklıkla hangi doğal taşlar dekorasyonda kullanılmaktadır?

Bilindiği gibi Mermer, Granit, Traverten gibi doğal taşlar mimaride büyük rol oynamaktadır. Özellikle son yıllarda Mermer ve Traverten. yapısının küçük ebatlı kesime müsait olması sayesinde sadece karo halinde değil file üzerine yapıştırılmış mozaik olarak da tüketicilerine sunuluyor. Bu şekilde kullanımı yoğunlaşan, pek çok desen alternatifi sunan doğal taş ürünler , evlerimizde ve diğer mekanlarda yerini almaktadır.

 

 

İç dekorasyonda neden doğal taş mozaik tavsiye ediyorsunuz?

Doğal taşların kullanımı açısından popülerliğini arttıran bir ürün olarak mozaik dekorasyonda oldukça yaygın kullanılmaktadır. Hammaddesi olan Mermer ve traverten tamamen doğal malzemelerdir. 

 

Fabrikasyon değildir, yani içerisinde herhangi bir kimyasal madde barındırmaz. Bakım gerektirmeden özelliğini, rengini  uzun yıllar boyu korur.

 

Kaliteli tasarımların özenli bir el işçiliği ile uygulanması sonucu  mozaik halini alan bu ürünler dekorasyonun vazgeçilmezleri halinde.

 

Birbirinden farklı modelleri ile göz dolduran ve son yıllarda sıkça kullanılan mozaik ürünler dekorasyonda tekdüzelikten kurtulmamıza yardımcı olurken, mekanlara sıcaklık ve zenginlik katıyor.

 

Doğal taş mozaik hangi mekanlar için uygundur?

Villa, ofis, otel vb. yapılardan tercih edilen ürünlerimiz türlerine göre hem iç hemde dış mekan tasarımlarında, hem ıslak hem kuru mekanların zemin ve duvar kaplamalarında kullanılabilmektedir.Su emme özelliğinden dolayı traverteni kuru mekanlar için, mermeri ise hem ıslak hem kuru mekanlar için tavsiye ediyoruz.Zeminler için yüzeyi düz modeller kullanılırken, kübik patlatma gibi üç boyutlu yüzeye sahip modellerimizde de duvar kaplamada kullanılabilmektedir.
Kayrak taşı ile ilgili bize bir iki cümle bilgi verebilir misiniz?


Doğal Kayrak  taşı özellikle peyzaj  mimarisinde, park zeminlerinde, villa cephe kaplamalarında kullanılan bir malzemedir. Artan talep doğrultusunda başta Denizli, Muğla, Uşak olmak  üzere ülkemizin bir çok ilinde Kayrak taşı ocakları faaliyettedir.


Kayrak taşı, dış cephelerde ve zeminlerde çoğunlukla gelişi güzel döşenerek klasik ve sıradan bir malzeme olmaya başlamıştır. Bu malzemeyi sıradanlıktan kurtararak kullanmak önemlidir. Kayrak taşı ile ilgili iki türde kullanım mevcuttur.


1 - Hazır Yapıştırmalı Plakalar
2 - Kenar patlatmalı Kayrak taşı


olarak bilinen “Hazır Yapıştırmalı Kayrak Plakaları” özellikle Amerika, Hollanda, Çin gibi bazı ülkelerde kullanımı ve üretimi yaygın bir üründür. 

Kaba görünümlü Kayrak plakalarının özel makinelerle şeritler, çubuklar halinde kesilip ve sonra özel yapıştırıcılarla yanlarından birbirine yapıştırılmasıyla elde edilen plakalardır.
 

Kayrak taşını bu şekilde işleyerek   iç dekorasyonunda kullanılabilmektedir.
Diğer bir ürün ise kaplama amacıyla kullanılan Kenar patlatmalı Kayrak taşı, gene diğer ülkelerde  bilinen  adı  ise stone’dir.Bu ürün ise Kayrak  taşlarının   düzgün  bir  şekilde   ebatlandıktan   sonra   kenarlarının   makinelerle  kırılmasıyla elde edilmektedir.Uygulandığı yerlere  tamamen  antik  bir  görünüm  katan d bir malzemedir.Detaylı bilgi ve sipariş için irtibat : +90 216 487 26 45 - +90 533 127 06 51


Yorumlar   

 
0 #2 Editör 01-10-2014 11:00
Alıntılandı yaver yelmer:
: hayirli isler ben sizden patlama taslarin konteyner bazinda fiyat listesi istiyorum .birde siz bana ornekler gonderebilirmisiniz .ben size hollandadan yaziyorum belki uygun sartlar olusturursak sizin urunlerinizi satabilirim.birde malarin hangi ve nasil ambalajli oldugunu gormek istiyorum munkunmu acaba sizden en kisa zamanda haber bekliyorum hayirli isler yaver yelmer


Detaylı bilgi almak için bizi arayınız. 0 446 224 28 58 - 0 537 421 7735
Alıntı
 
 
0 #1 yaver yelmer 23-09-2014 17:39
: hayirli isler ben sizden patlama taslarin konteyner bazinda fiyat listesi istiyorum .birde siz bana ornekler gonderebilirmis iniz .ben size hollandadan yaziyorum belki uygun sartlar olusturursak sizin urunlerinizi satabilirim.bir de malarin hangi ve nasil ambalajli oldugunu gormek istiyorum munkunmu acaba sizden en kisa zamanda haber bekliyorum hayirli isler yaver yelmer
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

7 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Duvarda Bir Markayız..

Asma Tavan - Duvar Dekorasyon - Dekoratif Panel - Anındabul